نگران نیستیم! در حاشیه انتشار کاریکاتور منتسب به خبرگزاری تسنیم

پوریا احمدی

۱۳۹۶/۱۰/۲۳

CBO
b

مدلسازی با Raymarching و میادین فاصله در یونیتی

سید مرتضی کمالی

۱۳۹۶/۱۱/۲۷

راهنمای ارسال مقالات برای گیمولوژی

علیرضا محمدی

۱۳۹۷/۰۱/۲۷

شیدر نویسی در یونیتی (بخش دوم)

سید مرتضی کمالی

۱۳۹۶/۰۸/۱۳

چالش‌های بازگشت بازیکنان به بازی

سمیرا دولت‌آبادی

۱۳۹۶/۰۸/۰۲

عضو تحریریه
b

شیدرنویسی در یونیتی (بخش اول)

سید مرتضی کمالی

۱۳۹۶/۰۷/۲۶

مارکتینگ بازی: طراحی برنامه

سمیرا دولت‌آبادی

۱۳۹۶/۰۷/۲۰

عضو تحریریه
b

باز‌ی سازان بزرگ چطور شما را گول می‌زنند؟

فرناز حقیقت

۱۳۹۶/۰۶/۱۶

روابط عمومی
b

قابلیت‌های آنلاین در بازی‌های تک نفره

رهام سجادی

۱۳۹۶/۰۷/۱۵

عضو تحریریه
b

اولین نسخه "راهنمای جامع بازی های کلاسیک"

شما اولین بازی را در زندگی خود هرگز فراموش نخواهید کرد. همان لحظه ی جادویی که برای اولین بار دسته‌ی بازی (یا هر ابزار دیگری) را برداشته و از آن برای تعامل با لکه های نورانی که از تلویزیونتان به بیرون می تابد، استفاده کردید.

اولین بازی زندگی من، Icicle Works نام داشت که در رایانه ی کومودور پلاس/4 قابل بازی بود. یک منتقد بازی در من وجود دارد که الان تشخیص می دهد اولین بازی زندگی من فقط کولونی ضعیف از بازی بولدر دَش بود که حال و هوایی سطحی از بازی کریسمس داشت. اما هرچه بیشتر درعمق غارهای یخی مرموز فرو می رفتم تا درست جلوی چشم خرس های قطبی دیوانه و پنگوئن های خون خوار، امتیاز کسب کنم ، کودک درونم افسانه ای از دلیری های جوانمردان بی نظیر را در ذهنم تداعی می کرد.

فرقی ندارد که اولین بازی زندگیتان را با دستگاه زی اکس اسپکترام در دهه ی 80 بازی کردید، یا در پلی استیشن در دهه ی 90، یا حتی همین دیروز در اکس باکس یک. همه ی نسل ها چنین شرایط گذاری را تجربه کرده اند- تنها چیزی که در این بازه ها تغییر می کند قهرمانان پرده ی نمایش هستند، و میزان پلیگون هایی که برای طراحیشان به کار رفته است. دیدن پیشرفت و تکامل سرگرمی مورد علاقه مان طی 30 سال گذشته برای ما یک امتیاز محسوب می شود، و هدف تیم تحریریه ی ما خلق وضعیتی است که شما را به جادوی لحظه ی اولیه ی تجربه اولین بازی بازگرداند- حال این تجربه هر زمانی که می خواهد باشد.

 

 
 
 

Classic Gaming - Volume 1

دیدگاه‌ها