نگران نیستیم! در حاشیه انتشار کاریکاتور منتسب به خبرگزاری تسنیم

پوریا احمدی

۱۳۹۶/۱۰/۲۳

CBO
b

مدلسازی با Raymarching و میادین فاصله در یونیتی

سید مرتضی کمالی

۱۳۹۶/۱۱/۲۷

راهنمای ارسال مقالات برای گیمولوژی

علیرضا محمدی

۱۳۹۷/۰۱/۲۷

شیدر نویسی در یونیتی (بخش دوم)

سید مرتضی کمالی

۱۳۹۶/۰۸/۱۳

چالش‌های بازگشت بازیکنان به بازی

سمیرا دولت‌آبادی

۱۳۹۶/۰۸/۰۲

عضو تحریریه
b

شیدرنویسی در یونیتی (بخش اول)

سید مرتضی کمالی

۱۳۹۶/۰۷/۲۶

مارکتینگ بازی: طراحی برنامه

سمیرا دولت‌آبادی

۱۳۹۶/۰۷/۲۰

عضو تحریریه
b

باز‌ی سازان بزرگ چطور شما را گول می‌زنند؟

فرناز حقیقت

۱۳۹۶/۰۶/۱۶

روابط عمومی
b

قابلیت‌های آنلاین در بازی‌های تک نفره

رهام سجادی

۱۳۹۶/۰۷/۱۵

عضو تحریریه
b

گیمیکس؛ معجون بازی‌سازی

با توجه به درخواست مکرر گروهی از کاربران گیمولوژی و فعالان عرصه بازی‌سازی بر آن شدیم تا با برگزاری رویدادهای هدفمند در راستای ارائه‌ی اطلاعات و آموزش‌های به روز در زمینه بازی‌سازی، کمکی هرچند کوچک در جهت رفع نیازهای علمی بازی‌سازان کرده باشیم. به همین منظور با بررسی دقیق و در نظر گرفتن نظرات تخصصی گروهی از بازی‌سازان زبده، چالش‌های موجود در مسیر جهانی شدن را به عنوان نیاز علمی امروز بازی‌سازان داخلی شناسایی کردیم. این در حالیست که برخی از بازی‌های داخلی پیش از این به موفقیت‌های چشم‌گیری در عرصه بین‌الملل رسیده و فرصت‌های موجود در بازارهای بین‌المللی را تجربه کرده‌اند. این تجربیات نشان می‌داد که با رعایت حد نصاب کیفیت و توجیه در زمینه ساختارهای بین‌المللی می توان بازی‌های داخلی را در سطوح جهانی مطرح و منتشر کرد. 

در این رویداد با در نظر گرفتن اطلاعات علمی و تجربیات با ارزش بازی‌سازان داخلی؛ راهکارهای سازنده برای موفقیت در این زمینه در قالب یک پنل-شوی چند نفره تحلیل و بررسی خواهد شد. کارشناسان حاضر در این پنل تخصصی نام‌های آشنایی همچون امیرحسین فصیحی، مهرداد آشتیانی و آریا اسرافیلیان می‌باشند که هر کدام از آن‌ها می‌توانند اطلاعات و چالش‌های جالب و دست‌اولی را در مسیر جهانی شدن بازی‌های ایرانی مطرح کنند.

با توجه به برگزاری رویداد بین المللی (TGC (Tehran Games Connection در سال آتی توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و حضور بازی‌سازان، ناشران و سرمایه‌گذاران خارجی در تهران این فرصت برای بازی‌سازان ایرانی به وجود آمده تا با ارائه مناسب دستاوردهای خود، تجربه حضور در بازارهای جهانی را پیدا کنند. با نگاهی به پتانسیل‌های موجود در تیم‌های داخلی پر واضح است که این هدف نه تنها خارج دسترس نبوده بلکه تعداد زیادی از پروژه‌های داخلی با رعایت اصول و چهارچوب‌های بین‌المللی می‌توانند به بازی‌های پرطرفدار و درآمدزایی در کلاس جهانی تبدیل شوند.

امید است تا با کمک بازی‌سازان و فعالان این عرصه بتوانیم بخشی از مقدمات حضور و رقابت بازی‌های ایرانی در این سطح را فراهم کرده و شاهد موفقیت محصولات داخلی باشیم. به همین منظور پنج شنبه 25 آذر ماه در محل دانشگاه تهران گردهمایی تخصصی و صمیمانه‌ای تحت عنوان "گیمیکس" برگزار خواهد شد که علاقه مندان می توانند برای بررسی جزئیات و ثبت نام از طریق لندینگ این رویداد به آدرس زیر اقدام نمایند:

www.Gameology.ir/gamix

پوستر رویداد:

دیدگاه‌ها

پاسخ
١١
٠

مصطفی   |   ۱۳۹۵/۰۹/۲۱   |   ۰۰:۰۹

ایده ی خوبی است، امیدوارم گردهمایی خروجی مناسبی داشته باشه.

پاسخ
١١
٠

Mr   |   ۱۳۹۵/۰۹/۲۳   |   ۱۰:۳۹

ظرفيت تكميل شده؟:(
دير رسيدم:(