چرا طراحان بازی باید انیمیشن یاد بگیرند؟

فرناز حقیقت

۱۳۹۵/۱۲/۰۹

روابط عمومی
b

آنالیز: صنعت بازی سازی لهستان – قسمت سوم (آخرین قسمت)

رهام سجادی

۱۳۹۵/۱۲/۱۳

عضو تحریریه
b

سرگردان در بازی؛ آشنایی با بازی‌های جهان باز

رهام سجادی

۱۳۹۵/۱۱/۲۸

عضو تحریریه
b

خنک بنوشید؛ گزارش جنجالی پازل از برگزاری رویداد گیمیکس و فرمول محرمانه معجون بازی‌سازی

پازل

۱۳۹۵/۱۱/۲۴

آشنایی با ارزش طول عمر کاربر و نحوه محاسبه آن

حسین مزروعی

۱۳۹۵/۱۱/۱۶

آنالیز: صنعت بازی‌سازی لهستان - قسمت اول

تحریریه گیمولوژی

۱۳۹۵/۱۱/۰۴

روایت در بازی‌های رایانه‌ای – قسمت دوم

ماکان علیخانی

۱۳۹۵/۱۰/۲۵

عضو تحریریه
b

گسترش نگاه؛ طعم اولین معجون بازی سازی

علیرضا محمدی

۱۳۹۵/۱۰/۲۱

سردبیر
b

روایت در بازی‌های رایانه‌ای – قسمت اول

ماکان علیخانی

۱۳۹۵/۱۰/۰۶

عضو تحریریه
b

درباره ما

هوالخالق

 

Prose is an art form, movies and acting in general are art forms, so is music, painting, graphics, sculpture, and so on. Some might even consider classic games like chess to be an art form. Video games use elements of all of these to create something new. Why wouldn't videogames be an art form?

Sam Lake (Wikipedia)

 

نوشتن نوعی هنر است، فیلم و بازیگری به طور کلی هنر هستند؛ همینطور موسیقی، نقاشی، گرافیک، مجسمه سازی و... . ممکن است عده ای بازی های کلاسیک مثل شطرنج را هم هنر طلقی کنند. بازی های کامپیوتری از تمامی این هنرها برای ساخت چیزی جدید استفاده می کنند. پس چرا بازی های کامپیوتری نمی توانند هنر باشند؟

سم لیک ( ویکی پدیا)

 

گیمولوژی پایگاهی است تخصصی برای آموختن و به اشتراک گذاری دانش و تجربیات افراد در تمامی زمینه های مربوط به ساخت و توسعه بازی های ویدئویی. در این وبسایت بازیسازان، منتقدان و اهالی این رشته در هر نقطه از دنیا می توانند افکار، نظرات، روند کاری و تجربیات خود را با علاقه مندان و همکاران خود در این زمینه به اشتراک گذاشته تا آنها نیز بتوانند برای بهبود سطح فنی و علمی خود از این مطالب بهره بگیرند و نظرات و پیشنهادات خود را ذیل آن مطلب ارائه نمایند.

کاربران گیمولوژی می توانند مقالات و مطالبی که حقوق نشر آنها برای فرستنده محفوظ می باشد را از طریق پنل کاربری خود برای تیم تحریریه وبسایت ارسال کنند. این تیم که متشکل از بازیسازان و کارشناسان مجرب این عرصه می باشد سطح کیفی مقالات ارسالی را بررسی نموده و آنها را جهت انتشار در صفحات مربوطه در وبسایت برای مشاهده عموم تایید می نمایند.

محتوای موجود در این پایگاه علاوه بر موضوعات درج شده در منوی وبسایت (طراحی بازی، برنامه نویسی، هنری، صدا و موسیقی و تجارت و نشر) می تواند هر برچسب یا موضوع دیگری در رابطه با بازی های ویدئویی و مطالب حرفه ای مربوط به ساخت بازی را شامل شود. متخصصان می توانند با ارسال مقالات خود در رابطه با هریک از موضوعات ذکر شده به شکل گیری و توسعه پایگاهی علمی و جامع در رابطه با علم بازی سازی برای هم وطنان پارسی زبان خود کمک شایانی کرده باشند.

امید است تا با عنایت خداوند متعال گامی موثر در شکوفایی استعدادهای معطوف به این رشته برداشته شده و راهی برای اعتلای نام و فرهنگ ایران و ایرانی هموار گردد.

تحریریه گیمولوژی

تماس با ما

info@gameology.ir